Reklamy

PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - DRUGI LIST OTWARTY

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

TŁUMACZENIA

ZŁOCI SPONSORZY

SREBRNI SPONSORZY

PARTNERZY TECHNICZNI

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

WSPIERAJ PIKJ

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

DZIEŃ ARABSKI NA TORZE SŁUŻEWIEC

W niedzielę (20 sierpnia) Warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec był miejscem, gdzie swoje święto obchodzili miłośnicy koni arabskich. Zaciętą rywalizację właśnie koni  arabskich mogliśmy obserwować aż w dziewięciu gonitwach. Warunki niestety nie należały do najlepszych bo intensywne opady deszczu zrobiły swoje – podłoże była grząskie, a miejscami stały nawet kałuże.

Pierwszą gonitwą rozgrywaną tego dnia była gonitwa dla 3 – letnich koni czystej krwi arabskiej o Nagrodę Emaela. Nasz Instytut AHCII był sponsorem tej gonitwy. Zwycięski puchar wręczany przez Prezesa Zarządu – Łukasza Łuniewskiego powędrował do gniadego ogiera Medium (Nicolas – Mercedes/Sarmata) hod./wł. A. Wójtowicz. Ogiera trenowanego pod okiem Piotra Piątkowskiego dosiadał dż. A. Reznikow.

Najważniejszą gonitwą tego dnia była oczywiście Nagroda Europy – gonitwa międzynarodowa dla 4 – letnich i starszych koni. Do gonitwy zgłoszonych zostało 6 koni. Nie pojawił się niestety pięcioletni Metrag (Amer – Massamarie/Tidjani) reprezentujący stajnię Al Shaqab Racing. Tym samym w gonitwie rywalizowały konie polskich właścicieli. Piękne zwycięstwo świętowała  dosiadana przez Aleksandra Reznikova  klacz Shannon Queen (Ainhoa St. Faust – Sasanka Fata/Sam Tiki). Klacz została wyhodowana przez państwa Magdalenę i Daniela Gromalów, a trenowana jest przez Janusza Kozłowskiego. Shannon Queen udowodniła, że nawet tak kiepskie warunki nie są dla niej przeszkodą do osiągnięcia zwycięstwa. Przypomnijmy, że klacz już jako trzylatka wygrała sześć gonitw – w tym Porównawczą ze starszymi końmi. Zwyciężyła także w gonitwach o nagrody Kabareta, Janowa i Derby. Jako druga po zaciętej walce dobiegła Shahad Athbah (Amer – Kolver / Vert Olive) pod S. Vasyutov należąca do SK Janów Podlaski.

Niedziela była także trzecim dniem trwającego właśnie Festiwalu Al Khalediah European Arabian Horse Festival. Dwa pierwsze dni tj. piątek i sobotę (18-19 sierpnia) spędziliśmy w Nowych Wrońskach, gdzie na ringu toczyła się walka o tytuły najpiękniejszych natomiast trzeciego dnia odbywała się gonitwa o puchar  Al Khalediah Poland. Jest to gonitwa międzynarodowa dla koni 4-letnich i starszych czystej krwi. W gonitwie wystartowało 8 koni. Jako pierwszy na metę przybiegł z dużą przewagą dosiadany przez S. Vasyutov  ogier SS Mothil ( Nizam – Boundless / Calin du Loup) wł. SK Janów Podlaski. Zostawił w tyle o 2 długości francuskiego wałacha  Ouzbeks du Panjshir (Darweesh – Farah du Panjshir / Dormane). Puchary wręczał książę Fahad bin Khaled bin Sultan Al Saud.

Powody do świętowania miała stadnina Polska AKF dzięki dosiadanemu przez Natalię Hendzel Fazza Al Khalediah (Jalnar Al Khalidiah – Assma Al Khalediah/Amer), który w Nagrodzie Białki zwyciężył aż o sześć długości! Ogier trenowany jest pod okiem M. Borkowskiego.

 W biegu o Nagrodę Sabelliny nie małą niespodziankę zafundowała trenowana przez Adama Wyrzyka i dosiadana przez M. Abika klacz Wielka Dalena (Via Verdi Kossack – Wielka Dama/ El Amor), która pokonała bardzo mocne rywalki. Tym samym zostawiła w tyle Arwę (Munjiz – Amina /Murat-Gazon), Twilight (Murhib – Tamojnia/ Madiar) i Gusę (Murhib – Gusmania / Status). Wielka Dalena została wyhodowana i należy do Krzysztofa Zakolskiego.

Jolanta Gębka


kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com