Reklamy

PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - DRUGI LIST OTWARTY

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

TŁUMACZENIA

PARTNERZY

PARTNERZY TECHNICZNI

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

WSPIERAJ PIKJ

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

W NIEDZIELĘ INAUGURACJA SEZONU WYŚCIGOWEGO NA SŁUŻEWCUJuż w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o 14.00 zainaugurowany zostanie 73. sezon, który w tym roku potrwa do 19 listopada. Podczas pierwszego dnia odbędzie się 8 gonitw, do których zgłoszono 64 konie. Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, widownia usłyszy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego. Potem już uwaga publiczności skupi się na głównych aktorach, czyli koniach i dosiadających ich jeźdźcach.

Po zimowej przerwie na miłośników sportu królów czeka pierwszy z 54 pełnych sportowych emocji dni wyścigowych, które rozegrane zostaną na stołecznym Torze Służewiec. W 2017 roku zaplanowano łącznie 452 gonitwy: 269 biegów dla folblutów, 163 dla arabów i 20 dla kłusaków francuskich. Łączna pula nagród nieznacznie przekroczy 8 mln zł. Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2017 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (23 kwietnia), Nagrodę Rulera (21 maja), Derby Galę (2 lipca), Nagrodę Liry/Oaks (30 lipca), Dzień Arabski (20 sierpnia), Nagrodę St. Leger (27 sierpnia) oraz Wielką Warszawską (24 września).

Co nas czeka 23 kwietnia na Torze Służewiec?

Na początek, w pierwszym biegu sezonu, starsze folbluty będą rywalizowały w handikapie o Nagrodę Dandolo. Ciekawostką jest trzeci z rzędu udział w tej gonitwie trenowanego przez Macieja Jodłowskiego Szameta. Oprócz niego do tego wyścigu zgłoszono m.in. Bowiego, Suwenira i Novitora, które w zeszłym sezonie zaprezentowały się służewieckiej publiczności z dobrej strony.

Interesująco zapowiada się trzecia niedzielna gonitwa, czyli Memoriał Tomasza Dula, do którego zgłoszonych zostało siedem trzyletnich ogierów. Najwyższą wagę w handikapie generalnym mają irlandzkie Blue Connoisseur i Freddyisready oraz polski Magnetic. Niezłe są także Umberto Caro i Strzelin.

Dość ciekawie zapowiada się również gonitwa piąta z udziałem trzylatków. Chociaż jest to bieg III grupy, to wystąpią w nim konie, z którymi trenerzy wiążą spore nadzieje: Eluzzam, Chant Soldier, Piemont, Polish Spirit, Meltimo, Illdowhatican oraz Almenar.

Pierwszy dzień wyścigowy zakończy bieg o Nagrodę Skowronka. Młody służewiecki trener Maciej Kacprzyk zgłosił do niego aż trzy bardzo mocne „Alkhalediahy”: Shadwana, Burkana i Salmana. O płatne miejsca powinny powalczyć także pozostałe silne araby – Szakur, Etorio, Estarion i Horacy.

Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość poskakać na minibungee, pojeździć na kucykach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, a po szaleństwach na placu zabaw będą mogły zjeść darmową watę cukrową. W przerwie między pasjonującymi gonitwami na zgłodniałych widzów czekać będzie strefa gastronomiczna.

Informacja prasowa, Tor Służewieckontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com

Kuwait, UAE, Qatar, Saudi, Oman, Jordan, USA, France, UK, United Kingdom, Italy, الكويت ، الإمارات العربية المتحدة ، قطر ، السعودية ، عمان ، الأردن ،