Reklamy

PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - DRUGI LIST OTWARTY

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

TŁUMACZENIA

PARTNERZY

PARTNERZY TECHNICZNI

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

WSPIERAJ PIKJ

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

NIESPODZIANEK NIE BYŁO - CZEMPIONAT ŚWIATA KONI W PARYŻU 2016
EKS Alihandro

Nie trzeba podkreślać, że Czempionat Świata Koni w Paryżu to jeden z najwyższych rangą pokazów koni arabskich. To tu w szranki stają te konie i ci hodowcy, którzy będą w najbliższym czasie wyznaczać trendy. W tym roku zabrakło koni z Janowa i koni prywatnych hodowców. W Paryżu pojawiła się tylko reprezentacja z Michałowa. Konie arabskie z kraju nad Wisłą wielokrotnie sięgały po najwyższe tytuły broniąc się jakością. I chociaż jakość polskich koni pozostaje (jeszcze) taka sama, to wyniki tegorocznego czempionatu nie zaskakują. Już po Pucharze Narodów w Aachen było wiadomo, czego można się spodziewać w Paryżu. Pięć michałowskich dam: Emanolla (Vitorio TO - Emandoria/Gazal Al Shaqab), EL Larinera (Empire - El Emeera/Ekstern), Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb), Pustynia Kahila (Kahil Al Shaqab - Pustynna Malwa/Ekstern) i Emmona (Monogramm - Emilda/Pamir) odpowiedzialne były za reprezentowanie naszego kraju. Trzy z nich wróciły z tytułami Top Ten, żadnej nie udało się sięgnąć w finale po medal.

Mała, wielka triumfatorka z Dubaju

W piątek jako pierwsze zebranych gości przywitały klaczki roczne.  W klasie A pokonując osiem rywalek na pierwszym miejscu stanęła gniada HDM Maria Apal (RFI Farid - WW Imania Apal) reprezentująca Ajman Stud. Klaczka zebrała 92,17 pkt w tym wysokie noty za typ (2 x 20 oraz 4 x 19,5) oraz za głowę z szyją (5 x 19,5 i jedna „20”). W finale obroniła srebrny medal. Druga w klasie była Anwar Al Shahania (Kahil Al Shaqab – Sierra Tango TT) hod./wł.  Al Shahania Stud, która taką samą notę dzieliła się z Madinat Al Baydaa (RFI Farid – TS Madeleine/Ansata Sinan) reprezentującą egipską stadninę Al Baydaa Stud. Obie klacze uzyskały 91,75 pkt, natomiast Anwar Al Shahania uzyskała wyższe oceny za ruch. W finale szala przechyliła się na stronę Madinat Al Baydaa, która wywalczyła brąz.

Swoje rywalki na łopatki położyła zwyciężczyni klasy B klacz D Ajayeb (RFI Farid – Ladi Veronika). Bardzo obiecująca klacz dumnie rozsławiała Dubai Arabian Horse Stud. Dwudziestki sypały się z każdej strony tak, że młoda gwiazda zebrała ich całkiem sporo: cały rząd za głowę z szyją! aż pięć za typ,  jedną za ruch, co dało razem 93,58 pkt. Klacz podniosła wysoko poprzeczkę, dzięki czemu to ona w finale zdobyła tytuł czempionki. Podkreślić należy, że całe podium należało do córek tego samego ogiera!


D Ajayeb

Wśród klaczy rocznych o polskich barwach przypominała Emanolla (Vitorio TO – Emandoria/Gazal Al Shaqab), której nie udało się przebić do czołówki. Zdobyła 90,58 pkt, co uplasowało ją na szóstej pozycji. Do Michałowa przywiozła tytuł Top Ten. W klasie A klaczy młodszych warunki dyktowała wychowanka katarskiej stadniny Aljassimya Farm, klacz Mai Aljassimya (FA El Rasheem – RP Miss Surprise), która zdobyła 92,83 pkt. Sędziowie przyznali jej aż pięć „20” za typ oraz wysokie noty za głowę z szyją: 5 x 19,5 i jedną „20”. Swoją wysoką formę potwierdziła w finale, gdzie sięgnęła po najwyższy laur. Tuż za nią zarówno w klasie jak i w finale stanęła Mozn Albidayer (S.M.A. Magic One – Mattaharii), która zgarnęła trzy „20” i tyle samo 19,5 za głowę z szyją.


Bint Hazy Al Khalediah 

Do wspomnianych klaczy w niedzielnych finałach dołączyła zwyciężczyni klasy B, klacz Bint Hazy Al Khalediah (El Palacio VO – Hazy Al Khalediah) hod.  Al Khalediah Stables, wł. Al Khashab Stud. Na drugim miejscu w klasie była Elle Flamenca (Ajman Moniscione – Allamara MA) hod. Markelle Arabians, wł. Dubai Arabian Horse Stud. Na trzecim pojawiła się nasza reprezentantka siwa Galerida (Shanghai EA – Galilea/Laheeb), która uzyskała 91,58 pkt. Trzy oczka niżej bo dopiero na szóstej pozycji była Pustynia Kahila (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa/Ekstern), natomiast w klasie A na ostatnim, ósmym miejscu znalazła się El Larinera (Empire – El Emeera/Ekstern).


Emanolla

Klacze starsze i najwyższa nota pokazu

Tegoroczna srebrna medalista z Aachen udowodniła w Paryżu na co ją stać i pokazała gdzie jej miejsce. Mowa tu o reprezentującej Kuwejt (Al Saqran Stud) klaczy Donna Molta Bella SRA (DA Valentino – RD Fabreanna), która zebrała cały rząd „20” za typ! dwie za głowę z szyją i trzy za ruch. Nota sięgnęła 93,92 pkt i była najwyższą notą wśród klaczy. Wyższą uzyskał tylko królujący EKS Alihandro (Marwan Al Shaqab – OFW Psylhouette/Padrons Psyche), ale o tym za chwilę. W finale klacz z góry skazana była na zwycięstwo - Donna Molta Bella SRA została czempionką klaczy starszych. W klasie po piętach próbowała jej deptać wyhodowana w Michałowie, a należąca do szwedzkiej stadniny Sinus Arabian Stud, wspaniała Wieża Marc ’a (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern), która z notą 91,67 pkt znalazła się na drugiej pozycji.


Donna Molta Bella SRA

Trzecie miejsce powędrowało do siwej Aja Europa (Aja Justified – HB Marais), która w finale również wskoczyła na trzecie miejsce i zgarnęła brązowy medal. Do finalistek dołączyła złota medalistka z Aachen, klacz Tehama Ballalina (Tehama Na Sidaqa – JJ Shai Majestic Dream/Laddinn). Klacz opuściła Paryż ze srebrnym medalem. W swojej grupie klacz ta była na pierwszym miejscu z notą 93,67 pkt (4 x 20 za typ, 3 x 20 za głowę z szyją i jedna „20” za ruch). Tytuł Top Ten zdobyła michałowska Emmona (Monogramm – Emilda/Pamir), która w klasie wywalczyła trzecie miejsce uzyskując 92,00 pkt, w tym dwie „20” za ruch.


Aja Europa


Aja Europa

Dubai Arabian Horse Stud ponownie triumfuje

Frekwencja wśród ogierków rocznych nie była wysoka. W serii A rywalizowało 5 zawodników, a w serii B tylko czterech. Zwycięstwo w pierwszej grupie z notą 91,25 pkt przypadło ogierkowi Monsour AM (EKS Alihandro - Abha Palma) hod./wł. Al Mohamadia Stud, który w finale wywalczył brąz. Drugi był Pharaoh HBV (Psyche HBV – RFI Sophie Al Maktub) z 91,08 pkt, a trzeci Eos Apollo (Lawrence El Gazal - Annou El Wuotan) z 91,00 pkt.


D Seraj


D Seraj

Przyszły złoty i srebrny medalista ogierków rocznych ukrywał się w grupie B. Mowa tu o ogierku D Seraj (Fa El Rasheem - Ladi Veronika), który swoimi ocenami znokautował rywali. Przedstawiciel Dubai Arabian Horse Stud z wielka łatwością zebrał 93,58 pkt, na co złożyło się pięć „20” za typ, jedna za głowę z szyją i jedna za ruch. Tym samym wygrał klasę, a w niedzielnych finałach zdobył tytuł czempiona. Drugie miejsce w klasie i srebro w czempionatach wywalczył katarski Jaal Aljassimya (WH Justice – Annaiss) (91,25 pkt).


Pustynia Kahila

Wśród ogierów młodszych w klasie A nie miał sobie równych znany już szerszej publiczności gniady Luigi (Kanz Albidayer – Lolita) hod. Danielle Saelens wł. Al Shahania Stud. I chociaż ogier wygrał klasę uzyskując wysoką notę 93,42 pkt, na którą złożyły się bardzo wysokie oceny za typ ( 4 x 20 i 2 x 19,5), za głowę z szyją (jedna „20” i 5 x 19,5) i za ruch (2 x 20) to w finale przeskoczył go Gallardo J (Emerald J - Gomera J), który opuścił Paryż z tytułem czempiona. Natomiast zwycięstwo w grupie B zagwarantowały mu 92,83 pkt, w tym aż pięć „20” za typ. Do czołówki dołączył Ghazwan Aljassimya (Marwan Al Shaqab – Athina El Jamaal) hod./wł. Aljassimya Farm, który zdobył brąz.


Luigi

Bo król jest tylko jeden

Swoich fanów i tym razem nie zawiódł niepobity  EKS Alihandro. Ogier zdaje sobie sprawę z tego, kto teraz gra pierwsze skrzypce i doskonale wie jak zrobić wrażenie. Tym razem również nie było inaczej, a w drodze do sukcesu pomógł mu Giacomo Capacci, który świetnie dogaduje się z charyzmatycznym ogierem. EKS Alihandro zgarnął 94,25 pkt, w tym pięć „20” za typ, dwie za głowę z szyją i jedną za ruch. Hojnie oceny sędziów zagwarantowały mu przewagę nad silnym rywalem ogierem Sultan Al Zobara (Gazal Al Shaqab - Inra Al Shaqab), który zdobył 92,83 pkt (4 x 20 za typ, 2 x 20 za głowę z szyją) co dało mu drugą pozycję w klasie.


EKS Alihandro


Royal Colours

Taki sam rozkład sił miał miejsce w finale. Niespodzianki więc nie było. Złotym medalistą został EKS Alihandro, srebrnym Sultan Al Zobara, a do mocnej dwójki dołączył zwycięzca klasy B ogier IM Bayard Cathare (Padrons Immage - Shamilah Bagheera), który uzyskał także wysoką notę w klasie bo aż 93,58 pkt.

Po najważniejszy laur platynowych czempionów sięgnęli natomiast: klacz CR Jasmeenah (WH Justice – Fforget-Me-Not) wł. Al Jassiimya Farm, która opuściła Paryż jako platynowa czempionka oraz Royal Colours (True Colours – Xtreme Wonder) wł. Dubai Arabian Horse Stud, który dzierży tytuł platynowego czempiona.

Liczymy na to, że polska hodowla jeszcze nie składa broni. Historia pokazuje, że potrafi odradzać się jak feniks z popiołów. Polskie konie to przecież nadal ci sami, mocni wojownicy. Jednak na ringu potrzebna jest jeszcze strategia i odpowiednie dowództwo. Kolejny pokaz za rok, a rok to naprawdę bardzo dużo czasu…

Jolanta Gębka

Galeria fotografii - Sylwia Iłenda 


CR Jasmeenah


D Ajayeb


Donna Molta Bella SRA


Donna Molta Bella SRA


Gallardo J 


Gallardo J 


Ghazwan Aljassimya 


HDM Maria Apal


IM Bayard Cathare


Jaal Aljassimya


Jayda Alrabi


Madinat Al Baydaa


Mai Aljassimya 


Malikat Al Moluk 


Mansour AM 


Mozn Albidayer 


Pharaoh HBV


Sultan Al Zobara 


Wieża Marc`a 


Emmona


Galerida

 

 kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com

Kuwait, UAE, Qatar, Saudi, Oman, Jordan, USA, France, UK, United Kingdom, Italy, الكويت ، الإمارات العربية المتحدة ، قطر ، السعودية ، عمان ، الأردن ،