Reklamy

PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

TŁUMACZENIA

PARTNERZY

PARTNERZY TECHNICZNI

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

WSPIERAJ PIKJ

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

ARTYKUŁY

PERFINKA PODBIJA LAS VEGAS!

2019-04-15


Perfinka, fot. Sylwia Iłenda

W dniu 14 kwietnia zakończył się w Las Vegas prestiżowy pokaz Arabian Breeders World Cup i to stamtąd dotrały do nas wspaniałe wiadomości o złocie dla klaczy polskiej hodowli. Tytuł Czempionki Klaczy Starszych wywalczyła wyhodowana i należąca do SK w Białce siwa Perfinka (Esparto – Perfirka /Gazal Al Shaqab), która obecnie dzierżawiona jest przez stadninę Cedar Ridge Arabians (USA). Tym samym klacz dołączyła do innych złotych medalistów z Las Vegas: michałowskiej Wieży Mocy (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern), która zdobyła złoty medal w 2014 roku, do Equatora (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) , czyli czempiona z 2016 roku i janowskiego Pogroma (QR Marc - Pętla/Visbaden), który trumfował w 2013 roku.

W piątek (12 kwietnia) Perfinka zwyciężyła w klasie 116 Arabian World Cup Senior Breeding Mares z oceną końcową wynoszącą 334,50 pkt. Jej groźną rywalką była Pitonisa AS (Ever After NA – Psyches Amber Dream/Padrons Psyche) wł. Albidayer Stud , która uzyskała 332,5 pkt i drugie miejsce w klasie oraz brązowy medal w finale. Srebro otrzymała natomiast Bessolina El Marwan (Marwan Al Shaqab – HB Bessolea/Besson Carol) wł. Al Shahania Stud, która zwyciężyła w klasie 118 z notą 331,50 pkt.
więcej...

 

(NIE)ZAPOMNIANA PEPITA Z PODWÓJNYM ZŁOTEM NA POKAZACH BLISKOWSCHODNICH

2019-03-28


Pepita, fot. Sylwia Iłenda

"Nie mogło być inaczej – klacz Kwestura nosząca dotychczas miano najdrożej sprzedanego konia musiała przekazać swoją koronę dalej. Padł bowiem rekord na tegorocznej Aukcji Pride of Poland! Gwiazdą wieczoru została janowska Pepita (Ekstern – Pepesza/Eukaliptus), która pobiła rekord Kwestury o dwieście siedemdziesiąt pięć tysięcy euro, co dało kwotę milion czterysta tysięcy euro! " Tak pisaliśmy o tej niezwykłej klaczy w 2015 roku, kiedy to aukcja Pride of Poland przechodziła do historii z nowym rekordem sprzedaży ustanowionym przez Pepitę.

Janowska wychowanka przypomniała niedawno o sobie i to z wielkim przytupem. Dla swoich nowych właścicieli – stadniny Akmal Stud z Arabii Saudyjskiej w ciągu jednego miesiąca zdobyła dwa złote medale. Pierwszy podczas podczas rozgrywanego w dniach 6 – 9 marca pokazu Sharjah International Arabian Horse Show. W swojej klasie uzyskała 93,38 pkt, w tym dwie "20" za typ i cały rząd "20" za ruch! Kolejne złoto zostało jej przyznane w Dubaju podczas pokazu Dubai International Arabian Horse Championship (21-23 marca.) Tutaj również wygrała swoją klasę uzyskując notę 93,20 pkt, na którą złożyły się cztery "20" za typ i trzy "20" za głowę z szyją.
więcej...

 

PARYŻ 2018 - PLATYNOWA EMANDORIA I ZŁOTY EQUATOR

2018-11-28

Michałowska Emandoria (Gazal Al Shaqab – Emanda/Ecaho) na tegorocznym Czempionacie Świata Koni Arabskich w Paryżu uhonorowana została tytułem Platynowej Czempionki Świata! Doczekalismy się także złotego medalu dla wyhodowanego również w Michałowie, ogiera Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern). Equator aż trzy razy opuszczał Paryż ze srebrnym medalem, jednak tym razem walczył do końca i zwyciężył uzyskując najwyższą notę pokazu 93,67 pkt , w tym 4 x 20 za typ i tyle samo za ruch. Miłą niespodzianką był cały rząd "20", który należał do janowskiej Potentilli (Ekstern – Panonia/Eukaliptus) , a przyznany jej został za ruch. Tym samym janowska wychowanka zdobyła nagrodę za najlepszy ruch pokazu.
więcej...

 

NOWI MISTRZOWIE WYŁONIENI! SPORTOWE RAJDY KONNE W DOLINIE GAWORA

2018-09-04

Już po raz czwarty w pierwszy weekend września (01.09 - 02.09) zawodnicy i miłośnicy sportowych rajdów konnych spotykali się w Dolinie Gawora w Malichowie k. Dobrodzienia podczas rozgrywanych tu Mistrzostw Polski Seniorów, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców, Zawodów Międzynarodowych i Zawodów Towarzyskich w tej dyscyplinie. Łącznie wystartowało 56 jeździeckich par, w tym zawodnicy reprezentujących Polskę, Czechy, Litwę, a nawet Finlandię. Najwięcej par bo aż 14 wystartowało w kategorii CEI 2* 120 km. Właśnie ta kategoria wzbudziła najwięcej emocji, ponieważ miejsce na podium jest zwieńczeniem kilkuletniej nie raz pracy. Na pierwszej i drugiej pętli zacięta walka rozegrała się między zawodniczką z Finlandii Tanją Turunen dosiadającą konia Kuvaharjun Valedro i Ryszardem Zielińskim  na koniu Odwet (FS Bengali – Osaka). 
więcej...

 

III OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT KONI ARABSKICH W RADOMIU

2018-07-05

Dużym sukcesem michałowskiej klaczy zakończył się III Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich, który odbył się w weekend 30.06 – 01.07 na terenie lotniska sportowego Piastów k/Radomia. Mowa tu o siwej Wildonie, córce multiczempiona ogiera Shanghai EA i klaczy Wilda po Gazal Al Shaqab. Wildona ku nieskrywanej radości swojego prezentera Piotra Dwojaka oraz publiczności jednogłośnie zdobyła tytuł Best in Show, czyli Najlepszego Konia Pokazu! W tym roku pokaz afiliowany był przez ECAHO jako pokaz narodowy kategorii C. 
więcej...

 

CZEMPIONAT KRAJÓW MORZA ŚRÓDZIEMNEGO I BLISKIEGO WSCHODU MENTON 2018

2018-06-29

Tegoroczny Czempionat Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu w Menton (23 – 24.06) nie był łaskawy dla koni reprezentujących polską hodowlę. Wielkie nadzieje pokładane w michałowskie konie:  Pustynię Kahila (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa/Ekstern) i Equatora (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) nie wystarczyły. I chociaż w swoich klasach wypadły całkiem nieźle – zajęły drugie miejsca, to i tak w finale nie zdobyły żadnego medalu. Drugie miejsce w klasie klaczy 4- 6 letnich michałowska wychowanka wywalczyła notą wynoszącą 92,63 pkt. Wydawało się, że miejsce na podium ma zagwarantowane jednak pocieszyć się musieliśmy „tylko” tytułem najlepszego konia europejskiego – Best European Horse.  Natomiast w klasie ogierów 8 letnich i starszych Equator uzyskał 92,75 pkt, w tym aż 5 x 20 za ruch! Ostatecznie opuścił Menton z nagrodą za najlepszy ruch - Trophy Pegasus Best Movement.
więcej...

 

III OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT KONI ARABSKICH W RADOMIU Z AUKCJĄ "PRESTIGIOUS SUMMER SALE"

2018-06-20

więcej...

 

ZAGŁOSUJ!

2018-06-18

Do you agree that Arabian Horse breeding and tradition should be recognized as a part of the World Heritage under the UNESCO regulations?

 

VOTE! Do you agree that Arabian Horse breeding and tradition should be recognized as a part of the World Heritage under...

Posted by Arabian Horse Culture International Institute on Monday, June 18, 2018
 

XXVIII MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI ARABSKICH W BIAŁCE

2018-06-06

Prawdziwą gwiazdą i największą niespodzianką tegorocznego Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce był wychowanek tej stadniny, roczny ogierek Parillus (Ascot DD – Parilla/ Enzo). Parillus postanowił wywalczyć dla gospodarzy tytuł Najlepszego Konia Pokazu! Zaskoczenie było tym większe, że ogierek wszedł do finału z trzeciego miejsca w klasie. W dniach 2 – 3 czerwca na białeckim ringu obserwowaliśmy zmagania 105 koni czystej krwi arabskiej. Całkiem nieźle poradziły sobie konie pochodzące ze stadnin prywatnych, które w finale zdobyły łącznie 5 medali. Trzy medale zabrały ze sobą konie z Janowa, a po dwa z Białki i Michałowa.
więcej...

 

EKSKLUZYWNE JACHTY DELPHIA

2017-10-16


Firma Delphia Yachts Kot sp.j. została założona w 1990 roku i obecnie jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce. Oferuje łodzie żaglowe o długościach od 7 do 15 metrów oraz jachty motorowe typu Nautika i Nano.
zobacz więcej...

 

SMUTNE WIADOMOŚCI Z MICHAŁOWA - ODSZEDŁ WACHLARZ

2017-09-16


Smutne informacje dotarły z Michałowa. W wieku 27 lat odszedł Wachlarz (Arbil - Warsowia/Tallin) hod. SK Michałów, ogier bardzo zasłużony dla polskiej hodowli. Wachlarz był przedstawicielem jednego z najstarszych polskich  rodów ogiera Krzyżyk or.ar. Przed wcieleniem do hodowli z sukcesem przeszedł próbę dzielności na torze. Aktualnie w stadninie przebywa jego syn, ogier Forman od Formia po Gazal Al Shaqab, który zajmuje boks czołowego.
więcej...

 

DZIEŃ ARABSKI NA TORZE SŁUŻEWIEC

2017-08-24

W niedzielę (20 sierpnia) Warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec był miejscem, gdzie swoje święto obchodzili miłośnicy koni arabskich. Zaciętą rywalizację właśnie koni  arabskich mogliśmy obserwować aż w dziewięciu gonitwach. Warunki niestety nie należały do najlepszych bo intensywne opady deszczu zrobiły swoje – podłoże była grząskie, a miejscami stały nawet kałuże. Pierwszą gonitwą rozgrywaną tego dnia była gonitwa dla 3 – letnich koni czystej krwi arabskiej o Nagrodę Emaela. Nasz Instytut AHCII był sponsorem tej gonitwy. Zwycięski puchar wręczany przez Prezesa Zarządu – Łukasza Łuniewskiego powędrował do gniadego ogiera Medium (Nicolas – Mercedes/Sarmata) hod./wł. A. Wójtowicz. Ogiera trenowanego pod okiem Piotra Piątkowskiego dosiadał dż. A. Reznikow. Najważniejszą gonitwą tego dnia była oczywiście Nagroda Europy – gonitwa międzynarodowa dla 4 – letnich i starszych koni.
więcej...

 

AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL W NOWYCH WROŃSKACH 2017

2017-08-23

Czwarta już edycja pokazu Al Khalediah European Arabian Horse Festival w Nowych Wrońskach odbyła się w dniach 18 – 20 sierpnia. Pokaz od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem. Podobnie również było w tym roku – na ringu pojawiło się 91 koni. Pokaz swoją popularność zawdzięcza bez wątpienia organizatorom, którzy „stają na głowie” aby zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych. Jak co roku, tak i w tym pojawiła się pewna nowość. Zmiana dotyczyła przyznawanych nagród. Samochody, które w poprzednich latach otrzymywali zwycięzcy czempionatów zamieniono na gotówkę. I tak złoci medaliści otrzymali po 30 tys. zł, srebrni po 20 tys. zł i brązowi po 10 tys. zł. Konie z pierwszych piątek w klasach otrzymywały po 4 tys. zł. Taki system nagród zmniejszył różnicę między medalistami, która była dość widoczna podczas poprzednich pokazów. Całkowita pula nagród wraz z niedzielną gonitwą wynosiła 683.500 zł.  Przez trzy poprzednie edycje festiwalu przyzwyczailiśmy się do wspaniałej pogody, która na czas pokazu nie opuszczała Nowych Wrońsk. W tym roku pogoda okazała się nieco bardziej kapryśna. Piątkowe pokazy przebiegały jeszcze przy sprzyjającej aurze. Natomiast w sobotę był prawdziwy wyścig z deszczem – zmieniono nawet nieco plan pokazu, tak aby zdążyć przed ulewą, jednak ta i tak okazała się szybsza. Największy powód do świętowania miała Stadnina Koni z Michałowa, ponieważ jej wychowankowie zdobyli dwa złote medale, po jednym srebrnym i brązowym oraz tytuł Najlepszego Konia Pokazu i to jednogłośnie. Cztery złote medale, pięć srebrnych i pięć brązowych  powędrowały do koni hodowców prywatnych z Polski i z zagranicy. Złotym sponsorem, już po raz czwarty, czyli od początku historii Festiwalu był nasz Instytut – Arabian Horse Culture International Institut AHCII.  Instytut był również sponsorem klasy klaczy 7 – letnich i starszych. Do grona srebrnych sponsorów należeli nasi Partnerzy: Huta Julia, kancelaria DKK Dziedzic, Kowalski, Kornasiewicz i Partnerzy oraz meble Rad – Pol.
więcej...

 

DALEJ POTRZEBNY JEST DIALOG ...

2017-08-17

Co się stało to się nie odstanie. Trzeba przyjrzeć się przyczynom oraz konsekwencjom tego, co się stało w tym roku na aukcjii w Janowie. A przede wszystkim należy wykonać krok wstecz w tym bezowocnym konflikcie, który szkodzi interesom Polski i polskiej historycznej hodowli koni arabskich.
więcej...

 
  Strona 1 z 9  następna >>

kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com