Reklamy

PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

TŁUMACZENIA

PARTNERZY

PARTNERZY TECHNICZNI

WSPIERAJ AHCII

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

ARTYKUŁY

PUCHAR NARODÓW W AACHEN 2019 GALERIA FOTOGRAFII SYLWII IŁENDY - CZĘŚĆ PIERWSZA

2019-10-01


see more...

 

XLI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI ORAZ AUKCJA PRIDE OF POLAND 2019

2019-08-17

Po rocznej przerwie, kiedy to ostatni Narodowy Pokaz odbywał się w Waraszawie, spotkaliśmy się ponownie w Janowie Podlaskim. Jak co roku przyjeżdżających gości witały na rozległych łąkach bociany, a pojedyncze żółte liście na drzewach przypominały, że lato powolutku będzie się z nami żegnać. 200 lat burzliwej historii, wspaniałej tradycji i stado prawdziwych czempionów, a wszystko to w jednym miejscu. Po trzyletnich zawirowaniach związanych z organizacją Narodowego Czempionatu i Aukcji Pride of Poland może się wydawać, że wszystko powoli wraca na odpowiednie tory. Teraz najważniejsze powninno być dla wszystkich miłośników koni arabskich polskiej hodowli, aby dbać o jej dobre imię. Pogoda w tym roku była łaskawa dla wszystkich: gości, publiczności oraz koni i prezenterów. Oszczędziła nam gwałtownch burz i ekstremalnych tempeartur. Do pokzau zgłoszonych było 116 koni, ostatecznie na ringu pojawiły się 103 konie. Oceny przyznawane były przez następujących sędziów: Francesco Santoro z Włoch, Konrad Detailleur z Belgii, Deirdre Hyde ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Eiad Safady z Holandii.
więcej...

 

MENTON 2019

2019-06-27

Pokaz w Menton (22 – 23.06) przyniósł największy sukces wspaniałej klaczy Eralda (Emerald J – Enezja/Marajj) wyhodowanej przez stadninę Falborek Arabians K. Goździalskiego, a należącej do stadniny Al Shiraa Stables (UAE). Klacz po raz kolejny potwierdziła swój wysoki poziom sięgając w czempionacie klaczy młodszych po srebrny medal. Wcześniej wygrała klasę klaczy 3-letnich z oceną 91,88 pkt, w tym uzyskując aż trzy "20" za głowę z szyją. Wysoka ocena w tej kategorii przełożyła się na dodatkową, specjalną nagrodę za najlepszą głowę! Swoją klasę klaczy 2-letnich wygrała także janowska Encarina, której sędziowie przyznali wysoką notę 92,50 pkt. Encarina zachwyciła ruchem, dzięki czemu dorzuciła do kolekcji kolejne trzy "20".
więcej... 

 

XXIX WIOSENNY MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ W BIAŁCE

2019-06-05

W tym roku Białka przywitała nas słoneczną aurą, która utrzymywała się przez cały pokaz. Wprawdzie chwilami temperatura dawała się we znaki, jednak drobne chmury co jakiś czas pozwalały na chwilę wytchnienia. Najjaśniej w promieniach słońca błyszczała Stadnina Koni z Janowa Podlaskiego, a to za sprawą zdobytych 4 medali, w tym aż 3 złotych i jednego srebrnego. Do Janowa powędrował także tytuł Najlepszego Konia Pokazu, czyli Best in Show!
Na ringu spotkało się łącznie 90 koni (zgłoszonych było 100), w tym 50 koni hodowli prywatnej. W finale hodowcy podzielili się medalami na pół: 6 medali przyznano hodowcom prywatnym i 6 stadninom państwowym. Cztery medale zdobyła stadnina z Janowa Podlaskiego, i po jednym stadnina z Białki i z Michałowa. 
więcej...

 

TULIP CUP 2019 – PIACENZA CZEMPIONKĄ KLACZY STARSZYCH

2019-05-07

 
Piacenza, fot. Sylwia Iłenda

Michałowska wychowanka klacz Piacenza (QR Marc - Primawera/Emigrant) została wybrana jednogłośnie Czempionką Klaczy Starszych podczas rozgrywanego w dniach 04 – 05 maja pokazu Tulip Cup w holenderskim Kronenberg. Dzień wcześniej pokonała swoje rywaliki wygrywając w klasie klaczy 7-10 letnich wysoką notą 92,56 pkt, w tym po jednej "20" za typ, za głowę i za ruch.

Brązowy medal w Czempionacie Ogierów Starszych zdobył janowskiej hodowlii Etoryk (Om El Shahmaan - Etnologia/Gazal Al Shaqab). W swojej klasie ogierów 7 – 10 letnich uzyskał 90,88 pkt i aż trzy "20" za ruch.

 

PERFINKA PODBIJA LAS VEGAS!

2019-04-15


Perfinka, fot. Sylwia Iłenda

W dniu 14 kwietnia zakończył się w Las Vegas prestiżowy pokaz Arabian Breeders World Cup i to stamtąd dotrały do nas wspaniałe wiadomości o złocie dla klaczy polskiej hodowli. Tytuł Czempionki Klaczy Starszych wywalczyła wyhodowana i należąca do SK w Białce siwa Perfinka (Esparto – Perfirka /Gazal Al Shaqab), która obecnie dzierżawiona jest przez stadninę Cedar Ridge Arabians (USA). Tym samym klacz dołączyła do innych złotych medalistów z Las Vegas: michałowskiej Wieży Mocy (QR Marc – Wieża Marzeń/Ekstern), która zdobyła złoty medal w 2014 roku, do Equatora (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) , czyli czempiona z 2016 roku i janowskiego Pogroma (QR Marc - Pętla/Visbaden), który trumfował w 2013 roku.

W piątek (12 kwietnia) Perfinka zwyciężyła w klasie 116 Arabian World Cup Senior Breeding Mares z oceną końcową wynoszącą 334,50 pkt. Jej groźną rywalką była Pitonisa AS (Ever After NA – Psyches Amber Dream/Padrons Psyche) wł. Albidayer Stud , która uzyskała 332,5 pkt i drugie miejsce w klasie oraz brązowy medal w finale. Srebro otrzymała natomiast Bessolina El Marwan (Marwan Al Shaqab – HB Bessolea/Besson Carol) wł. Al Shahania Stud, która zwyciężyła w klasie 118 z notą 331,50 pkt.
więcej...

 

(NIE)ZAPOMNIANA PEPITA Z PODWÓJNYM ZŁOTEM NA POKAZACH BLISKOWSCHODNICH

2019-03-28


Pepita, fot. Sylwia Iłenda

"Nie mogło być inaczej – klacz Kwestura nosząca dotychczas miano najdrożej sprzedanego konia musiała przekazać swoją koronę dalej. Padł bowiem rekord na tegorocznej Aukcji Pride of Poland! Gwiazdą wieczoru została janowska Pepita (Ekstern – Pepesza/Eukaliptus), która pobiła rekord Kwestury o dwieście siedemdziesiąt pięć tysięcy euro, co dało kwotę milion czterysta tysięcy euro! " Tak pisaliśmy o tej niezwykłej klaczy w 2015 roku, kiedy to aukcja Pride of Poland przechodziła do historii z nowym rekordem sprzedaży ustanowionym przez Pepitę.

Janowska wychowanka przypomniała niedawno o sobie i to z wielkim przytupem. Dla swoich nowych właścicieli – stadniny Akmal Stud z Arabii Saudyjskiej w ciągu jednego miesiąca zdobyła dwa złote medale. Pierwszy podczas podczas rozgrywanego w dniach 6 – 9 marca pokazu Sharjah International Arabian Horse Show. W swojej klasie uzyskała 93,38 pkt, w tym dwie "20" za typ i cały rząd "20" za ruch! Kolejne złoto zostało jej przyznane w Dubaju podczas pokazu Dubai International Arabian Horse Championship (21-23 marca.) Tutaj również wygrała swoją klasę uzyskując notę 93,20 pkt, na którą złożyły się cztery "20" za typ i trzy "20" za głowę z szyją.
więcej...

 

PARYŻ 2018 - PLATYNOWA EMANDORIA I ZŁOTY EQUATOR

2018-11-28

Michałowska Emandoria (Gazal Al Shaqab – Emanda/Ecaho) na tegorocznym Czempionacie Świata Koni Arabskich w Paryżu uhonorowana została tytułem Platynowej Czempionki Świata! Doczekalismy się także złotego medalu dla wyhodowanego również w Michałowie, ogiera Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern). Equator aż trzy razy opuszczał Paryż ze srebrnym medalem, jednak tym razem walczył do końca i zwyciężył uzyskując najwyższą notę pokazu 93,67 pkt , w tym 4 x 20 za typ i tyle samo za ruch. Miłą niespodzianką był cały rząd "20", który należał do janowskiej Potentilli (Ekstern – Panonia/Eukaliptus) , a przyznany jej został za ruch. Tym samym janowska wychowanka zdobyła nagrodę za najlepszy ruch pokazu.
więcej...

 

NOWI MISTRZOWIE WYŁONIENI! SPORTOWE RAJDY KONNE W DOLINIE GAWORA

2018-09-04

Już po raz czwarty w pierwszy weekend września (01.09 - 02.09) zawodnicy i miłośnicy sportowych rajdów konnych spotykali się w Dolinie Gawora w Malichowie k. Dobrodzienia podczas rozgrywanych tu Mistrzostw Polski Seniorów, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców, Zawodów Międzynarodowych i Zawodów Towarzyskich w tej dyscyplinie. Łącznie wystartowało 56 jeździeckich par, w tym zawodnicy reprezentujących Polskę, Czechy, Litwę, a nawet Finlandię. Najwięcej par bo aż 14 wystartowało w kategorii CEI 2* 120 km. Właśnie ta kategoria wzbudziła najwięcej emocji, ponieważ miejsce na podium jest zwieńczeniem kilkuletniej nie raz pracy. Na pierwszej i drugiej pętli zacięta walka rozegrała się między zawodniczką z Finlandii Tanją Turunen dosiadającą konia Kuvaharjun Valedro i Ryszardem Zielińskim  na koniu Odwet (FS Bengali – Osaka). 
więcej...

 

III OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT KONI ARABSKICH W RADOMIU

2018-07-05

Dużym sukcesem michałowskiej klaczy zakończył się III Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich, który odbył się w weekend 30.06 – 01.07 na terenie lotniska sportowego Piastów k/Radomia. Mowa tu o siwej Wildonie, córce multiczempiona ogiera Shanghai EA i klaczy Wilda po Gazal Al Shaqab. Wildona ku nieskrywanej radości swojego prezentera Piotra Dwojaka oraz publiczności jednogłośnie zdobyła tytuł Best in Show, czyli Najlepszego Konia Pokazu! W tym roku pokaz afiliowany był przez ECAHO jako pokaz narodowy kategorii C. 
więcej...

 

CZEMPIONAT KRAJÓW MORZA ŚRÓDZIEMNEGO I BLISKIEGO WSCHODU MENTON 2018

2018-06-29

Tegoroczny Czempionat Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu w Menton (23 – 24.06) nie był łaskawy dla koni reprezentujących polską hodowlę. Wielkie nadzieje pokładane w michałowskie konie:  Pustynię Kahila (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa/Ekstern) i Equatora (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) nie wystarczyły. I chociaż w swoich klasach wypadły całkiem nieźle – zajęły drugie miejsca, to i tak w finale nie zdobyły żadnego medalu. Drugie miejsce w klasie klaczy 4- 6 letnich michałowska wychowanka wywalczyła notą wynoszącą 92,63 pkt. Wydawało się, że miejsce na podium ma zagwarantowane jednak pocieszyć się musieliśmy „tylko” tytułem najlepszego konia europejskiego – Best European Horse.  Natomiast w klasie ogierów 8 letnich i starszych Equator uzyskał 92,75 pkt, w tym aż 5 x 20 za ruch! Ostatecznie opuścił Menton z nagrodą za najlepszy ruch - Trophy Pegasus Best Movement.
więcej...

 

III OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT KONI ARABSKICH W RADOMIU Z AUKCJĄ "PRESTIGIOUS SUMMER SALE"

2018-06-20

więcej...

 

ZAGŁOSUJ!

2018-06-18

Do you agree that Arabian Horse breeding and tradition should be recognized as a part of the World Heritage under the UNESCO regulations?

 

VOTE! Do you agree that Arabian Horse breeding and tradition should be recognized as a part of the World Heritage under...

Posted by Arabian Horse Culture International Institute on Monday, June 18, 2018
 

XXVIII MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI ARABSKICH W BIAŁCE

2018-06-06

Prawdziwą gwiazdą i największą niespodzianką tegorocznego Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce był wychowanek tej stadniny, roczny ogierek Parillus (Ascot DD – Parilla/ Enzo). Parillus postanowił wywalczyć dla gospodarzy tytuł Najlepszego Konia Pokazu! Zaskoczenie było tym większe, że ogierek wszedł do finału z trzeciego miejsca w klasie. W dniach 2 – 3 czerwca na białeckim ringu obserwowaliśmy zmagania 105 koni czystej krwi arabskiej. Całkiem nieźle poradziły sobie konie pochodzące ze stadnin prywatnych, które w finale zdobyły łącznie 5 medali. Trzy medale zabrały ze sobą konie z Janowa, a po dwa z Białki i Michałowa.
więcej...

 
  Strona 1 z 10  następna >>

kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com