PRODUKCJA FILMOWA

UNESCO - DRUGI LIST OTWARTY

UNESCO - PIERWSZY LIST OTWARTY

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

GALERIA FOTOGRAFII - ZUZANNA ZAJBT

GALERIA FOTOGRAFII - EWA IMIELSKA-HEBDA

TŁUMACZENIA

ZŁOCI SPONSORZY

SREBRNI SPONSORZY

PARTNERZY TECHNICZNI

Prezes zarządu


więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...

WSPIERAJ PIKJ

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

GALERIA RYSUNKU

Rysunki satyryczne Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz
więcej...

FACEBOOK - "ZALAJKUJ" NAS!

Kliknij poniżej "Lubię To!" by móc na swoim facebooku śledzić działania PIKJ!

ANKIETA

Wypełnij ankietę
więcej...
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

ARTYKUŁY

W NIEDZIELĘ INAUGURACJA SEZONU WYŚCIGOWEGO NA SŁUŻEWCU

2017-04-20

Już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o 14.00 zainaugurowany zostanie 73. sezon, który w tym roku potrwa do 19 listopada. Podczas pierwszego dnia odbędzie się 8 gonitw, do których zgłoszono 64 konie. Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, widownia usłyszy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego. Potem już uwaga publiczności skupi się na głównych aktorach, czyli koniach i dosiadających ich jeźdźcach. Po zimowej przerwie na miłośników sportu królów czeka pierwszy z 54 pełnych sportowych emocji dni wyścigowych, które rozegrane zostaną na stołecznym Torze Służewiec. W 2017 roku zaplanowano łącznie 452 gonitwy: 269 biegów dla folblutów, 163 dla arabów i 20 dla kłusaków francuskich. Łączna pula nagród nieznacznie przekroczy 8 mln zł. Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2017 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (23 kwietnia), Nagrodę Rulera (21 maja), Derby Galę (2 lipca), Nagrodę Liry/Oaks (30 lipca), Dzień Arabski (20 sierpnia), Nagrodę St. Leger (27 sierpnia) oraz Wielką Warszawską (24 września).
więcej... 

 

ZŁOTY FUERTE I SREBRNA NORMA NA MIĘDZYNARODOWYM POKAZIE W DUBAJU DIAHC

2017-03-21

Świetnie spisały się konie polskiej hodowli podczas Międzynarodowego Pokazu rozgrywanego w Dubaju (DIAHC) w dn. 16 – 18 marca 2017 r. Zarówno konie hodowli stadnin państwowych jak i prywatnych stanowczo zaznaczyły swoją obecność. Największą wygraną pochwalić się może ogier Fuerte (Shanghai EA - Frymuszka/Ekstern) hod. Jana Dobrzyńskiego, wł. Sami Ben Saad, który w czempionacie ogierów młodszych zdobył złoty medal! W swojej klasie ogierów 3 – letnich Fuerte wysunął się na czoło z notą 93,10 pkt. Kolejny medal  tym razem srebrny był zasługą michałowskiej Normy (Gazal Al Shaqab - Nina/Monogramm), która tym samym została wiceczempionką klaczy starszych. Tytuł czempionki przypadł klaczy FT Shaella ( Shael Dream Desert - Soul Pretty TGS) wł. Dubai Arabian Horse Stud. To właśnie Norma zwyciężyła w klasie klaczy 10 – letnich jednak w ostatecznej walce nie udało się jej utrzymać pozycji.  W tej klasie walczyła również kolejna wychowanka Michałowa, klacz Pistoria (Gazal Al Shaqab – Palmira/Monogramm), która znalazła się na czwartej pozycji. W klasie klaczy 4 - 6 letnich również czwarte miejsce zdobyła klacz Clarissima (Esparto – Calineczka/ Metropolis NA) hod. Marka Kondrasiuka. Z kolei piąte miejsce w klasie ogierów 10 – letnich i starszych przypadł wyhodowanemu w Michałowie ogierowi Drabant (Gazal Al Shaqab – Demona/Monogramm).
więcej... 

 

AHCII pomysłodawcą wpisu polskich stadnin koni arabskich na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

2017-02-19


zobacz więcej...

 

WIELCY LUDZIE ZAWSZE ODCHODZĄ ZA WCZEŚNIE – ROMAN PANKIEWICZ 1924 – 2016

2016-12-07

W dniu 06 grudnia w wieku 92 lat zmarł Roman Pankiewicz. Niedościgniony autorytet w zakresie hodowli i historii koni arabskich, człowiek o niezwykłym poczuciu humoru, który swoim bogatym życiorysem mógłby obdzielić niejednego. Roman Pankiewicz urodził się w 1924 r. w Kapłanowicach. W latach 1940 – 1946 został wraz z matką wywieziony na Syberię. Po powrocie do Polski ukończył Akademię Rolniczą w Olsztynie, a w roku 1951 rozpoczął pracę w Państwowej Stadninie Koni Albigowa. I to właśnie tutaj urodził się wyhodowany przez Romana Pankiewicza ogier, który zmienił bieg historii i od tej pory nic już nie było takie jak przedtem. 
więcej... 

 

NIESPODZIANEK NIE BYŁO - CZEMPIONAT ŚWIATA KONI W PARYŻU 2016

2016-11-30

Nie trzeba podkreślać, że Czempionat Świata Koni w Paryżu to jeden z najwyższych rangą pokazów koni arabskich. To tu w szranki stają te konie i ci hodowcy, którzy będą w najbliższym czasie wyznaczać trendy. W tym roku zabrakło koni z Janowa i koni prywatnych hodowców. W Paryżu pojawiła się tylko reprezentacja z Michałowa. Konie arabskie z kraju nad Wisłą wielokrotnie sięgały po najwyższe tytuły broniąc się jakością. I chociaż jakość polskich koni pozostaje (jeszcze) taka sama, to wyniki tegorocznego czempionatu nie zaskakują. Już po Pucharze Narodów w Aachen było wiadomo, czego można się spodziewać w Paryżu. Pięć michałowskich dam: Emanolla (Vitorio TO - Emandoria/Gazal Al Shaqab), EL Larinera (Empire - El Emeera/Ekstern), Galerida (Shanghai E.A. - Galilea/Laheeb), Pustynia Kahila (Kahil Al Shaqab - Pustynna Malwa/Ekstern) i Emmona (Monogramm - Emilda/Pamir) odpowiedzialne były za reprezentowanie naszego kraju. Trzy z nich wróciły z tytułami Top Ten, żadnej nie udało się sięgnąć w finale po medal. 
więcej... 

 

EQUATOR WICECZEMPIONEM OGIERÓW STARSZYCH W USA!

2016-10-30

Jakże miło dzielić się takimi informacjami! Podczas rozgrywanego w Tulsa Czempionatu Stanów Zjednoczonych wyhodowany w Michałowie, a dzierżawiony przez katarską stadninę Aljassimya Farm 6 - letni Equator (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern) wywalczył tytuł Wiceczempiona Ogierów Starszych. Podkreślić należy, że ogier w świetnym stylu wygrał w swojej klasie. Equator uzyskał bardzo wysokie oceny za typ (3x”20”) i ruch (4x”20”), dzięki czemu nota 401,5 pkt okazała się nie do pobicia. W czempionacie natomiast najwyższy tytuł przypadł ogierowi MARAJJ (Marwan Al Shaqab - RGA Kouress/Kouvay Bey). Dodatkowym akcentem był tytuł zdobyty przez białecką Perfirkę (Gazal Al Shaqab - Perforacja/Ernal). Klacz została Czempionką Klaczy Starszych w kategorii amatorów i zostawiła w tyle swoje rywalki. 
więcej... 

 

NIE MA TEGO ZŁEGO…, ALE CZY NA PEWNO? PUCHAR NARODÓW W AACHEN 2016

2016-09-28

Puchar Narodów rozgrywany w Aachen jest jednym z ważniejszych pokazów w roku. Wydarzenie to zapisane jest z pewnością tłustym drukiem w kalendarzu każdego hodowcy koni arabskich i ich miłośników. Aachen tak jak Paryż to miejsca, w których trzeba po prostu być!
Konie arabskie polskiej hodowli co roku udowadniały, że stanowią elitę koni arabskich na świecie. Mimo niepewnej aury, która w ostatnich miesiącach rozpościera się nad polskimi stadninami państwowymi, z nadzieją na kolejne sukcesy zwracaliśmy swoje oczy w stronę Albert-Vahle-Halle, gdzie rozgrywano pokaz. I chociaż w klasach polscy reprezentanci walczyli dzielnie, to w czempionatach nie było dla nich miejsca. Rola lidera przypadła Zjednoczonym Emiratom Arabskim, którzy odebrali Puchar Narodów, natomiast Puchar Hodowców powędrował do Belgii. 
więcej... 

 

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO KRAKOWA? I KRAKOWSKI FESTYN KONI ARABSKICH

2016-09-14

Za nami niezwykle słoneczny, a nawet wręcz upalny weekend (09.09 – 11.09) spędzony na Krakowskim Torze Wyścigów Konnych w Buczkowie. Wszystko za sprawą odbywającego się tu I Krakowskiego Festynu Koni Arabskich, na który złożyły się dwa wydarzenia. W piątek i sobotę konie arabskie walczyły o miano najpiękniejszego na ringu pokazowym. Natomiast w niedzielę rywalizacja przeniosła się na tor. Organizatorami imprezy była Pani Anna Stojanowska oraz niedawni dyrektorzy stadnin w Janowie – Pan Marek Trela oraz w Michałowie – Pan Jerzy Białobok. Nie lada atrakcją było rozegranie trzech nowych klas: źrebiąt, wałachów i prezenterów – amatorów. Wśród sponsorów były min. stadniny: AL Thumama Stud z Kataru,   Halsdon Arabians Pani Shirley Watts, Al Zobair Stud z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Lutetia Arabians z Francji, Suweco Stud z Czech oraz  stadniny z Polski Silvatica Black Arabians oraz M Arabians.  Zaproszenie do sędziowania przyjęli: Christine Jamar-Demeerseeman z Belgii, Claudia Darius z Niemiec, Gianmarco Aragno z Włoch oraz Jaroslav Lacina z Czech. Pokaz w tym roku nie posiadał afiliacji ECAHO, ale został rozegrany zgodnie z zasadami ECAHO. Uśmiechnięta publiczność , sprawna organizacja, przesympatyczni gospodarze toru i najważniejsze – piękne konie arabskie to wszystko sprawia, że debiutujący pokaz możemy zaliczyć do udanych! Przyjrzyjmy się więc temu co działo się na ringu.
więcej... 

 

SPORTOWE RAJDY KONNE - NIEZAWODNE KONIE ARABSKIE

2016-09-09

Podczas Sportowych Rajdów Konnych, które odbyły się w dn. 2 – 3 września w Malichowie na Opolszczyźnie konie arabskie udowodniły, że nie są tylko porcelanowymi figurkami lecz końmi z krwi i kości i to jeszcze jakimi!
Stajnia Dolina Gawora prowadzona przez Pana Marka Tul była organizatorem tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców oraz Zawodów Międzynarodowych (CEI 2*), Krajowych i Towarzyskich. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ ilość zgłoszonych par przekroczyła 70!Niezawodne okazały się oczywiście konie arabskie.
więcej... 

 

AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL - PO RAZ TRZECI!!

2016-08-25

Stadnina Polska AKF już po raz trzeci była organizatorem Międzynarodowego Pokazu Klasy B. I po raz trzeci Nowe Wrońska przywitały nas: wspaniałą pogodą (organizatorzy musieli bardzo się postarać bo tegoroczne lato było bardzo kapryśne), fantastyczną muzyką, sprawną organizacją oraz najważniejsze – końmi arabskimi na najwyższym światowym poziomie. Gościom festiwalu zapewne na długo jeszcze pozostanie w pamięci świetny występ śnieżnobiałego, bajkowego wręcz AJA Angelo oraz nietuzinkowej, gniadej  AJ Sawari. Nagrodami głównymi za zdobycie tytułu czempiona były różne modele samochodów marki Ford (B-Max, Kuga, Ranger). Wiceczempionom i brązowym medalistom przyznawano nagrody pieniężne ( 8 tys. zł i 6 tys. zł). Właściciel konia, który uzyskał tytuł „Best in show” otrzymał dodatkowo 15 tys. zł.  Nagrody pieniężne w wysokości 4 tys. zł tak jak w poprzednich latach przewidziane zostały także dla właścicieli koni, które zajęły w poszczególnych klasach miejsca I – V. Było o co walczyć więc na ringu bój stoczyło aż 106 koni!  Tak jak w poprzednich dwóch latach również i w tym roku nasza Fundacja Arabian Horse Culture International Institute (AHCII)  była złotym sponsorem Festiwalu. Dodatkowo byliśmy także fundatorem nagród w klasie ogierków rocznych. Nagrody zwycięzcom w klasie wręczał Łukasz Łuniewski, Prezes Zarządu. Polskie konie pozostały nieco w cieniu zagranicznych rywali, ale trzeba przyznać, że poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko. Wśród polskich koni najwyższy tytuł zdobył wyhodowany przez Pana Jana Dobrzyńskiego ogier Fuerte (wł.  Sami Ben Saad).  Pozostałe tytuły i samochody powędrowały do Ajmanu (Ajman Stud), Niemiec (Gestüt Osterhof) i Egiptu (Al Baydaa Stud). Stadnina Ajman Stud zdecydowanie wyznaczała poziom i to reprezentantka właśnie tej stadniny dodatkowo zdobyła tytuł Best in Show!
więcej... 

 

XXXVIII NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI - NIECHLUBNE REKORDY AUKCJI PRIDE OF POLAND 2016

2016-08-18

Tegoroczna aukcja Pride of Poland przechodzi do historii jako rekordowa, ale bynajmniej nie o rekordach finansowych tutaj mówimy. I choć stali bywalcy pamiętają aukcje sprzed kilku lat, kiedy to wynik finansowy kształtował się na podobnym poziomie to tegoroczną aukcję nie da się oceniać jedynie przez pryzmat osiągniętych przychodów. W tym roku w Janowie rekordowa była ilość niesprzedanych koni (16 z 31 oferowanych), rekordowe było zainteresowanie mediów, rekordowa była ilość widzów. Sprzedaż biletów na niedzielną aukcję z powodu braku miejsc  zakończyła się już w sobotnie przedpołudnie. Dało się zauważyć, że wiele osób jest w Janowie po raz pierwszy, a o koniach arabskich usłyszało całkiem niedawno. Trudno zresztą było przez ostatnie miesiące nie usłyszeć o arabach bowiem media nieustannie nagłaśniają sprawę odwołania ze swoich stanowisk dyrektorów stadnin w Janowie i Michałowie. Trzeba przyznać, że polska hodowla koni arabskich została rozreklamowana jak nigdy dotąd, ale czy na takiej promocji nam zależało?
Wydarzenia , które miały miejsce podczas aukcji przyćmiły całe Święto Konia Arabskiego, na które oprócz aukcji składa się także (przede wszystkim) Narodowy Czempionat Koni Arabskich. Zacznijmy zatem od początku.
więcej... 

 

MICHAŁOWSKI EQUATOR ZWYCIĘŻA W LAS VEGAS!

2016-04-22

Po raz kolejny z wielką przyjemnością informujemy o ogromnym sukcesie Equatora (QR Marc – Ekliptyka/ Ekstern)! Michałowski wychowanek zdobył złoto w organizowanym w Las Vegas pokazie koni Arabian Breeders World Cup oraz tytuł  Supreme Senior Stallion Champion. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że konkurencja była mocna, a prestiż pokazu wysoki. Equator jakby zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji i wspaniałym występem oczarował sędziów i widzów. Tym samym uzyskał najwyższą ocenę pokazu 339,5 pkt, a czempionat wygrał jednogłośnie! Przypomnijmy, że Equator dzierżawiony jest przez Aljassimya Farm z Kataru, natomiast należy do SK Michałów. W lutym br. wygrał również jednogłośnie czempionat ogierów podczas prestiżowego pokazu w Scottsdale. Apetyt rośnie, czekamy na kolejne sukcesy polskiego ogiera. 
więcej... 

 

OTWARCIE SEZONU NA SŁUŻEWCU

2016-04-21

Niedziela 17 kwietnia była prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników wyścigów konnych. Po raz pierwszy po długiej zimowej przerwie rozbrzmiało na Służewcu donośne „Ruszyły” potwierdzające rozpoczęcie sezonu. Dopisała zarówno pogoda jak  i również licznie przybyli  kibice i fani wyścigów konnych. Wspaniałe emocje, gorąca atmosfera i zaskakujące momenty -  witamy na Służewcu! W dzień inauguracji 72. Sezonu obserwowaliśmy 8 gonitw. W sześciu gonitwach rywalizowały konie pełnej krwi angielskiej, a w dwóch konie czystej krwi arabskiej. Niemałych emocji dostarczyła widzom pierwsza gonitwa sezonu 2016. 
więcej... 

 

SPRAWA STADNIN KONI ARABSKICH W INTERPRETACJI NASZEJ WSPANIAŁEJ ARTYSTKI - JOANNY JASIŃSKIEJ-KORONKIEWICZ

2016-03-15

zobacz więcej...

 

JEDNOGŁOŚNE ZWYCIĘSTWO EQUATORA - SCOTTSDALE 2016

2016-02-23

Wielkim sukcesem Equatora (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern) zakończył się prestiżowy pokaz w Scottsdale w Arizonie (11 – 21 lutego). Michałowski wychowanek szturmem zdobył tytuł Czempiona Ogierów starszych!
Pokaz w Scottsdale należy do jednych z najbardziej prestiżowych i najważniejszych pokazów. W tym roku odbył się już po raz 61.  W niedzielnych zmaganiach dzierżawiony od grudnia przez stadninę Aljassimya Farm ogier nie miał sobie równych!
więcej... 

 

CZEMPIONAT ŚWIATA W PARYŻU 2015

2015-12-04

Już po raz 35. na Czempionacie Świata w Paryżu zagościła międzynarodowa śmietanka koni arabskich. Czempionat Świata odbył się w dniach 27 – 29 listopada w ramach Salon du Cheval. Najlepsi z najlepszych stanęli ze sobą oko w oko, aby zmierzyć się w ostatecznym starciu o najwyższe tytuły.Nie zabrakło prawdziwych wzruszeń, ale i straconych nadziei. Gromkich braw i zaskakujących decyzji sędziów. Jak co roku z niecierpliwością oczekiwano na wejście smoka, czyli na konia, który porwie publiczność. Nie mogło więc być i tym razem inaczej. Michałowski Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) zawładnął sceną i wzbudził nasz apetyt na zwycięstwo. Jednak na najwyższym podium nie było dla niego miejsca.  Al Jazeera i Pustynia Kahila pozostały tym razem w cieniu złotego Moriona i świetnie ruszającego się Equatora.
więcej... 

 

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015-10-20

Niestety ten rok nie oszczędza nam przykrych wiadomości, które uderzając z wielką siłą powodują ogromny ból. W dniu 19 października odeszła Pianissima (Gazal Al Shaqab – Pianosa/ Eukaliptus). Niezwykła klacz, wyhodowana w Janowie, która już za życia stała się legendą.
Pianissima urodziła się w styczniu 2003 r. jako pierwsze źrebię Pianosy i katarskiego ogiera Gazal Al Shaqab. Już od pierwszych chwil nieprzeciętnie piękna główka klaczki wzbudziła zachwyt, a w sercach zasiała ziarno nadziei przyszłego sukcesu. 
więcej... 

 

PUCHAR NARODÓW W AACHEN 2015

2015-09-30

Wspaniałe wiadomości przywozimy prosto z Aachen -  Puchar Narodów oraz Puchar Hodowców po raz kolejny w rękach Polaków!  XXXIII Puchar Narodów odbył się w ostatni weekend września (25 – 27.09) w Albert-Vahle-Halle. Polska ekipa jak zawsze niezawodna, zagwarantowała nam i tym razem wspaniałe emocje. Nagroda w Pucharze Hodowców - The Major T.W.I. Hedley Memorial Trophy przypadła Polsce już po raz szósty, natomiast nagroda w Pucharze Narodów - The Lady Harmsworth Blunt Memorial Trophy po raz dziewiąty.
więcej... 

 

XII SPORTOWE MISTRZOSTWA EUROPY KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI W JANOWIE PODLASKIM

2015-09-16

Jesienną już nieco scenerią witał Janów Podlaski przybywających na XII Sportowe Mistrzostwa Europy Koni Arabskich Czystej Krwi gości. Tegoroczne Mistrzostwa odbyły się 12 – 13 września. Zgłoszonych zostało ponad 70 par! Nie zabrakło zawodników m.in.  z Danii, Austrii, Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich, Rosji, Białorusi oraz Niemiec i Holandii. Rozegrane zostały zarówno konkurencje w stylu klasycznym: (ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, damskie siodło, polski strój historyczny) jak i w stylu western (m.in.: Reining, Trial, Pole bending, wyścig płaski na 400 m).
więcej... 

 

DZIEŃ ZJEDNOCZNONYCH EMIRATÓW ARABSKICH WYŚCIG POD PATRONATEM AHCII – SŁUŻEWIEC 2015

2015-08-31

Ameretto (Amer DB – Win Taouy/Drug) pozbawia swoich rywali złudzeń i nokautującym zwycięstwem kończy międzynarodowy wyścig o Nagrodę Europy (2600 m).  Tak podsumować można jeden z najbardziej emocjonujących niedzielnych wyścigów. Bieg o Nagrodę Europy włączony jest  do światowego cyklu poświęconego pamięci założyciela ZEA, Szejka Zayeda Bin Sultana Al Nahyana.  9 – letni Amaretto trenowany jest w Niemczech przez Güntera Richtera natomiast dosiadany przez włoskiego dżokeja Mauro Manueddu. Amaretto zwyciężył z przewagą sześciu długości nad Ussamem de Carrere (Njewman – Assada Al Baraka/Mad Oua), który przybiegł jako drugi.
więcej... 

 

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL W NOWYCH WROŃSKACH

2015-08-26

Powoli możemy już pokusić się o stwierdzenie, że tradycją staje się nie tylko wspaniały pokaz, ale także towarzysząca przez cały czas cudowna pogoda oraz organizacja na światowym poziomie. Mowa tu o odbywającym się już po raz drugi w Nowych Wrońskach pod Płońskiem Europejskim Festiwalu Koni Arabskich (21.08 – 23.08) organizowanym na terenie stadniny Polska AKF, która jest filią saudyjskiej stadniny Al Khalediah Farm. Nie zawiodła pogoda, goście, organizatorzy i co najważniejsze główni bohaterowie całego zamieszania, czyli konie arabskie. 
więcej... 

 

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

2015-08-18

Nie mogło być inaczej – klacz Kwestura nosząca dotychczas miano najdrożej sprzedanego konia musiała przekazać swoją koronę dalej.  Padł bowiem rekord na tegorocznej Aukcji Pride of Poland! Gwiazdą wieczoru została janowska Pepita (Ekstern – Pepesza/Eukaliptus), która pobiła rekord Kwestury o dwieście siedemdziesiąt pięć tysięcy euro, co dało kwotę milion czterysta tysięcy euro! Nowy właściciel klaczy, reprezentujący podobno Szwajcarię, po zakończonej aukcji nie kryjąc radości z Pepitą w ręku wykonał rundę honorową.Jednak na rekordzie Pepity nie koniec. 
więcej... 

 

DERBY ARABSKIE 2015

2015-07-29

26 lipca po przerwie letniej na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyły się Derby Arabskie rozgrywane na dystansie 3000 m. Głównym faworytem był kasztanowaty Alladyn hod. śp. Bogdana Tomaszewskiego, a własności Małgorzata i Paweł Włostowskich oraz Małgorzaty Ejneberg – Illis i Piotra Illis. Ogier nie zawiódł swoich fanów i we wspaniałym stylu wygrał pod Szczepanem Mazurem. Niepokonany Alladyn na finiszu daleko zostawił swoich rywali, udowadniając wysoką formę.  
więcej... 

 

CZEMPIONAT KRAJÓW MORZA ŚRÓDZIEMNEGO I BLISKIEGO WSCHODU W MENTONIE

2015-06-16

W dniach 13 – 14.06 w Mentonie odbył się już po raz 25 Czempionat Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu. Skład sędziowski stanowili: Jaroslav Lacina (CZE),Cristian Moschini (ITA),Vico Rocco (BRA), Anna Stojanowska (POL) Marc Veray (FRA). Wśród klaczek rocznych grupy A wyróżniała się D Shireen (Kahil Al Shaqab – Magic Mon Amour/Windsprees Mirage), która dzięki wysokim ocenom zwyciężyła w grupie oraz zdobyła nagrodę za najlepszą głowę. Z kolei w grupie B triumfowała Sultanat Al Shaqab (Marwan Al Shaqab – OFW Mishaahl/Mishaah). Jednak nagrodę za najlepszą głowę w tej grupie zgarnęła, znajdująca się na drugiej pozycji klacz Mozn Albidayer (SMA Magic One – Mattaharii/Magnum Chall HVP).
więcej... 

 

XXV WIOSENNY MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ W BIAŁCE

2015-06-08

I stało się  - kurtyna poszła w górę rozpoczynając długo wyczekiwany przez miłośników koni arabskich czas pokazów, spotkań i emocjonującej rywalizacji. A wszystko miało miejsce na scenie białeckiego ringu przy akompaniamencie wspaniałej pogody. Główną rolę w tym spektaklu z pewnością odegrała Stadnina Koni Janów Podlaski opuszczając Białkę z trzema złotymi, jednym srebrnym i trzema brązowymi medalami. Konie ze stadniny w Michałowie wywalczyły jedno złoto, dwa srebra, jeden brąz i tytuł Best in show! Z kolei do SO Białka powędrowały dwa tytuły Top Five.
XXV Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce dla rocznych, dwuletnich i trzyletnich ogierów oraz klaczy odbył się w dniach 06 – 07 czerwca. Był to pokaz wyjątkowy, ponieważ jubileuszowy – odbył się już po raz 25, a ciekawych momentów nie brakowało.
więcej... 

 

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

2015-06-05

Wspaniałym akcentem zakończyła się zorganizowana w tym roku w Warszawie World Arabian Horse Conference, poświęcona promocji wyścigów koni czystej krwi arabskiej. W niedzielne popołudnie na Torze Służewiec rozegrane zostały m.in. trzy gonitwy zaliczane do Światowego Festiwalu Koni Arabskich, któremu patronuje szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan, wicepremier Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
więcej... 

 

POWOZY KONNE FIRMY ANDRZEJEWSKI

2015-06-01


Proces powstawania tradycyjnego drewnianego powozu to niejednokrotnie od kilku do kilkunastu tygodni zaangażowania stelmachów, kołodziei, kowali, lakierników i tapicerów. Odpowiednio sezonowane drewno, dobrej jakości stal, zastosowanie lakierów olejnych oraz szeroka gama materiałów tapicerskich takich jak skóry naturalne, zamsz, flausze, żakardy itp.
zobacz więcej...

 

BOMBA GÓRĘ, PROSZĘ PAŃSTWA, BOMBA W GÓRĘ!!! W NIEDZIELĘ INAUGURACJA SEZONU WYŚCIGOWEGO NA SŁUŻEWCU

2015-04-16

Po zimowej przerwie konie, dżokeje i ich miłośnicy powrócą na warszawski tor. Pierwszy raz w 2015 roku popularny, wyścigowy przebój "Bomba w górę" w wykonaniu niezapomnianego Jaremy Stępowskiego usłyszymy w niedzielę 19 kwietnia o godz. 13.00. W dniu inauguracji 71. sezonu odbędzie się 9 gonitw. Na publiczność czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
więcej... 

 
  Strona 1 z 5  następna >>

kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com